ARTICLE AD BOX
Україна не отримувала від Європейського Союзу пропозицію нової взаємовигідної угоди щодо українських критичних матеріалів, під час візиту колегії єврокомісарів у Київ 24 лютого, адже партнерство в цій сфері між Україною та ЄС вже триває.
Джерело: речник Єврокомісії Тома Реньє під час брифінгу 25 лютого, цитує "Європейська правда"
Деталі: У відповідь на прохання журналістів прокоментувати слова єврокомісара з питань промислової стратегії Стефана Сежурне, який у понеділок у Києві повідомив, що запропонував українським урядовцям "взаємовигідну угоду" щодо українських критично важливих ресурсів, речник Єврокомісії сказав, що нової пропозиції не було, а єврокомісар лиш наголосив на відданості попереднім домовленостям.
"Немає ніякої пропозиції", – заявив Тома Реньє, і пояснив, що співпраця ЄС з Україною стосовно критичних матеріалів розпочалася ще чотири роки тому.
Він розповів, що "з 2021 року ЄС має партнерство з Україною щодо критичних матеріалів, формалізоване через Меморандум про взаєморозуміння".
"Під час вчорашнього візиту колегії до Києва, (єврокомісар Сежурне) дійсно зустрічався зі своїми українськими колегами, і він підтвердив нашу відданість виконанню цього Меморандуму про взаєморозуміння і прискоренню роботи з метою зміцнення нашого взаємовигідного партнерства", – уточнив речник Єврокомісії.
"Як і у випадку з усіма партнерствами ЄС щодо критичної сировини, які ми маємо, ця співпраця стосується не лише забезпечення ланцюгів постачання для ЄС, а й сприяння створенню місцевої доданої вартості та розбудови потенціалу в країнах-партнерах, забезпечуючи взаємну вигоду", – додав він.
"Як бачите, йдеться саме про співпрацю з Україною, а не про будь-яку конкуренцію зі США", – підкреслив Реньє.
Передісторія:
- 24 лютого єврокомісар з питань промислової стратегії Стефан Сежурне заявив, що запропонував українським урядовцям взаємовигідну угоду щодо українських критичних матеріалів.
- Того ж дня президент США Дональд Трамп заявив, що готовий "цього або наступного тижня" зустрітись у Білому домі з Володимиром Зеленським для підписання угоди про використання корисних копалин.
- Раніше віцепрем’єрка Ольга Стефанішина повідомила, що українська та американська команди перебувають на фінальному етапі переговорів щодо угоди про українські корисні копалини.