Спортивный юрист пояснил, почему и как УАФ могла проиграть дело в CAS против Тимощука

1 month ago 14
ARTICLE AD BOX

Спортивний юрист Ілля Скоропашкін поділився думками щодо рішення CAS, який став на бік Анатолія Тимощука у справі проти УАФ.

Нагадаємо, що Тимощук вимагав зняти з нього санкції, накладені через продовження його роботи в РФ і досяг позитивного для нього рішення суду.

– Пане Ілля, перше, що спадає на думку: де це рішення ще можна оскаржити і чи можливо це зробити взагалі?

– Рішення Спортивного арбітражного суду (CAS) у Лозанні може бути оскаржене лише у Федеральному трибуналі Швейцарії. Ця інстанція розглядає питання щодо відповідності процедур арбітражного розгляду швейцарському законодавству, але не переглядає справу по суті. Тобто можливості для оскарження вкрай обмежені та стосуються лише процедурних порушень.

– Як таке взагалі могло статися з огляду на резонанс тотальний бан для Росії від ФІФА та УЄФА?

– Рішення CAS базується виключно на юридичних аргументах та відповідно до процедур. Якщо УАФ припустився процесуальних помилок або недостатньо довів свою позицію, це могло вплинути на результат. Незалежно від політичного контексту, суди повинні забезпечувати дотримання прав усіх сторін, навіть у резонансних справах.

– І що тепер: Тимощуку, може, ще набереться більше нахабства і вимагатиме від УАФ компенсацію?

– Судові витрати зазвичай покриває сторона, що програла справу. Щодо моральної компенсації… У футболі діє позовна давність, яка становить два роки. Якщо сторона не заявила про моральну шкоду протягом цього терміну, то після її завершення можливість вимагати компенсацію втрачається.

– Як зараз мають поводитися представники УАФ?

– Зараз ключовим для УАФ є аналіз причин програшу у цій справі, щоб уникнути подібних прецедентів. Це важливий урок для УАФ у контексті юридичної підготовки до резонансних справ. Важливо забезпечити належне документування рішень та процедур, а також залучати висококваліфікованих юристів для подання на міжнародному рівні позиції.

Це рішення CAS має не лише юридичну, а й репутаційну складову, тому необхідно працювати над підвищенням довіри до рішень органів футбольного правосуддя України.

Read Entire Article