ARTICLE AD BOX
Думками про вчорашній поєдинок основного раунду Ліги чемпіонов "Шахтар" - "Аталанта" (0:3) з кореспондентом UA-Футбол поділився відомий у минулому український форвард Сергій Чуйченко.
- Більше новин зі світу футболу читайте в режимі Live у Telegram UA-Football
- Гра була в один бік – у бік воріт "Шахтаря", - із прикрістю говорить фахівець. - "Аталанта" левову частину матчу володіла беззаперечною перевагою, що і засвідчив не тільки підсумковий рахунок на табло, а й статистичні викладки гри. Про що можна говорити, якщо гірники за весь поєдинок лише двічі пробили по воротах! І в обох випадках навіть у ствір воріт не потрапили! Це вже серйозний показник із знаком "мінус".
- На жаль, у нинішньому сезоні на обох фронтах оголилася й інша проблема донецької команди…
- Так, і це вже помітно неозброєним оком. Найбільш гострою проблемою у нинішнього "Шахтаря" є оборона. Лінія захисту – найслабша ланка донецької команди. Останнім часом ми пересвідчуємось у цьому все більше і більше. І не тільки у матчах Ліги чемпіонів, а й у національному чемпіонаті. Вважаю, що кошти, зароблені у єврокубках, варті того, аби придбати двох-трьох кваліфікованих виконавців цього амплуа. Раніше "Шахтар" вирізнявся з-поміж інших наших клубів тим, що у нього були потужні середня ланка і атака. На дії донеччан в атаці було любо-дорого дивитись – вони забивали не по два-три м’ячі, а чотири і, бувало, що й по п’ять. І хоча позаду грали переважно українці, у них була одна чеснота - вони були гренадерами і дуже добре відпрацьовували на своїх позиціях. А от зараз все, на жаль, виглядає зовсім по-іншому. І тим більше прикро, що це стосується клубу, у якого бюджет найвищий в УПЛ.
- Які вади у грі "Шахтаря" проти "Аталанти" ви ще помітили?
- Командні дії у матчі з італійцями виглядали не найкращим чином. Якщо у першій чверті поєдинку "Шахтар" ще намагався грати у притаманному йому ключі, то потім на перший план вийшла "Аталанта". Італійська команда показала вміння діяти зіграно, натхненно, а головне – продуктивно. Це і виллялось у два голи у першому таймі. Хто знає, як розгорнулися б події далі, якби Конопля на початку другого тайму потрапив у ворота під час удару. Не забив він – і невдовзі гірники пропустили у свою "рамку". Гол Белланова фактично "закрив" гру. Не змінила ситуацію на краще і низка замін, які у розпал другого тайму здійснив Маріно Пушич. У діях "Шахтаря" не було стрункості, витонченості та нестандартних ходів у виконанні легіонерів. Удвічі прикро, що все це відбувалось на очах чималої групи українських вболівальників, яких зараз у Німеччині дуже багато.
- Чи можуть невдачі на національній та міжнародній аренах призвести до звільнення Маріно Пушича?
- Зрозуміло, що керівництво ставить конкретні завдання перед тренерським штабом, тому який би тренер не стояв біля керма команди – будь то Пушич чи хтось інший, а до уваги братимуться турнірні показники. Вирішувати долю керманича "Шахтаря" може лише президент клубу. У футболі завжди було так: коли немає результату, то зазвичай звільняють не футболістів, а тренера. Втім, коли відсутній результат, то хоча б повиина бути класною гра. А у даному випадку у донецької команди немає ні того, ні іншого. Тоді який сенс у цьому тренері? І мені здається, що у випадку, якщо найближчим часом з результатами та грою буде й надалі не все гаразд, то зміни у тренерському складі "Шахтаря" неодмінно стануться.