ARTICLE AD BOX
Міністр оборони США Піт Гегсет розпорядився зробити пріоритетом американської армії стримування захоплення Тайваню Китаєм і зміцнення оборони країни шляхом "прийняття ризику" в Європі та інших частинах світу.
Джерело: внутрішня інструкція, що була поширена в Пентагоні – її деталі опублікувало видання The Washington Post, "Європейська правда"
Деталі: Документ під назвою "Тимчасові стратегічні настанови національної оборони" з грифом "таємно/не для іноземців" був розповсюджений по всьому Міністерству оборони в середині березня за підписом Гегсета. У деяких моментах цей документ майже дослівно повторює доповідь консервативного аналітичного центру Heritage Foundation, що стоїть за "Проєктом 2025".
У документі в широких деталях викладено реалізацію бачення президента Дональда Трампа щодо підготовки і перемоги у потенційній війні з Пекіном, а також захисту США від загроз у "близькому зарубіжжі", включаючи Гренландію і Панамський канал.
Документ визначає систему пріоритетів для найвищих посадових осіб оборонного відомства і бачення виконання цієї роботи, також доручає військовим брати більш безпосередню участь у протидії нелегальній міграції і наркоторгівлі.
Перша адміністрація Трампа та адміністрація Байдена характеризували Китай як найбільшу загрозу для США і налаштовували сили на підготовку та стримування конфлікту в Тихоокеанському регіоні. Але інструкція Гегсета незвична тим, що в ній потенційне вторгнення на Тайвань описується як винятковий сценарій, який має бути пріоритетним порівняно з іншими потенційними небезпеками. Цей підхід переорієнтує велику військову архітектуру США на Індо-Тихоокеанський регіон.
"Китай – єдина загроза, на яку орієнтується міністерство, і недопущення захоплення Китаєм Тайваню – за одночасного захисту батьківщини США – єдиний сценарій, на який орієнтується міністерство", – написав Гегсет.
Згідно з його концепцією того, як Пентагон будуватиме і забезпечуватиме ресурсами збройні сили, щоб протистояти передбачуваним загрозам, під час планування непередбачуваних обставин війни з великими державами враховуватимуть тільки конфлікт із Пекіном, а загроза з боку Москви здебільшого буде справою європейських союзників.
Якщо в Стратегії національної оборони до 2022 року, розробленій адміністрацією Байдена, особлива увага приділялася альянсам у протидії російській агресії, то в керівництві Гегсета йдеться про те, що НАТО має взяти на себе "набагато більший" розподіл тягаря, оскільки США не захочуть надавати свої сили, адже їхні пріоритети зосереджені в інших місцях.
Читайте докладно про те, як Дональд Трамп створив загрозу для всієї Європи.
А також – що заважає знайти заміну США на роль лідера демократичного світу.