Президент Вереса: Мы должны воспитать такую ​​молодежь, которая будет защищать Украину, как это было в 2022 году

5 days ago 4
ARTICLE AD BOX

Президент "Вереса" Іван Надєїн висловився про подальші плани розвитку клубу і про важливість футболу в Україні під час війни.

– Якщо говорити про ситуацію, яка відбувається в нашій країні зараз і цілком в українському футболі, чи є в нашого клубу стратегічний план розвитку на найближчі 3-5 років?

– Ми затвердили стратегію. У нас була стратегія, затверджена на зборах акціонерів ще в 2021 році – це було вийти на самоокупність. На жаль, війна нам трошки зсунула ці терміни. Я думаю, що зараз реальний термін – це 2030 рік в умовах того, що ми фактично 3 роки у війні, плюс у нас ще буде період післявоєнний, ми ще не знаємо, коли закінчиться війна, як закінчиться.

Безперечно, ключове, що ми тут винесемо, – що ми відбулися, футбол відбувся, Україна відбулася. І це, я думаю, ключовий сигнал, який мають сьогодні отримати всі. У нас була спокуса не почати чемпіонат, і важливо, що ми його почали.

Було складно, було ось те історичне рішення 2022 року. Я думаю, що сьогодні те, що ми маємо, – це якраз результат того рішення. Я хочу всім подякувати, хто був долучений до цього, бо спокуса дійсно була не почати чемпіонат, почати його десь за кордоном, почати ще десь.

Ми його почали в Україні, ми його провели. 3 роки йде війна, йде футбол під час війни. Добре, що відкрили трибуни хоч у якійсь кількості, ходять діти на футбол. Футбол все одно формує для молоді світоглядну позицію, бо коли всі збираються на футболі разом, формується загальна колективна думка – і це важливий психологічний ефект від участі на трибунах.

Людина – це соціальна істота, і все одно спільна дія, спільна якась підтримка, спільна ідея – вона дійсно об'єднує і дійсно впливає позитивно. Дуже важливо, щоб молодь виховувалася саме на патріотичних гаслах. У нас сьогодні є один ворог – Росія, і вона буде нашим ворогом на найближчі покоління.

Ми маємо виховати таку молодь, яка буде захищати Україну, як це було в 2022 році, і з 2014-го фактично вже 11 років у нас іде війна. Якби не було тих людей, які сьогодні захищають Україну, вже б не було України. Тому важливо, щоб, наприклад, як в Ізраїлі, люди приїжджали в країну захищати свою рідну країну.

Я думаю, що питання виховання, питання гуманітарної політики тут є ключовим. І, до речі, футбол тут може відіграти важливу роль, бо молоді люди, вболіваючи за свою команду, якщо будуть орієнтовані саме на правильну таку політику, вони будуть виховуватися в правильному руслі, і нам не треба буде потім їх у дорослому віці перевиховувати, вчити, пояснювати, що таке російська мова, російська культура.

Вони вже будуть і самі це знати, що це ворожа для нас культура, ворожа для нас мова. Тому я думаю, що в цьому плані це також наша функція.

Read Entire Article