ARTICLE AD BOX
Військова контррозвідка, слідчі Служби безпеки України та Офіс генерального прокурора викрили ще одну схему розкрадання коштів, до якої, за даними слідства причетні експосадовець Міноборони і колишні керівники оборонного підприємства.
Джерело: генеральний прокурор Руслан Кравченко, ОГП в коментарі УП, СБУ, співрозмовник УП в правоохоронних органах
Пряма мова Кравченка: "Офіс генерального прокурора здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у справі за фактом постачання Міністерству оборони України непридатних до використання протитанкових ракетних установок на суму понад 90 млн грн. Власне, на цю ж суму і завдано шкоди державі".
Дослівно СБУ: "За результатами комплексних заходів у Києві викрито організатора оборудки – колишнього очільника одного з департаментів Міноборони та двох його спільників із компанії-підрядника".
Деталі: За даними джерела УП, йдеться про екскерівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександра Лієва та двох екскерівників оборонного підприємства Дениса Харитонова й Олександра Наконечного.
За даними слідства, перебуваючи на посаді протягом 2022-2023 років, Лієв уклав державний контракт на постачання протитанкового озброєння для ЗСУ.
Відповідно до укладеного договору столична оборонна компанія повинна була поставити військовому відомству ПТРК, які мали одразу спрямувати на передову.
Втім, замість сучасного озброєння підрядники поставили замовникам непридатні до використання за призначенням протитанкові установки, а отримані бюджетні кошти вивели у тінь, кажуть в СБУ.
Висновки незалежної експертизи, яку ініціювала СБУ, підтвердили несправний тактико-технічний стан ПТРК, додають у спецслужбі.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили ексочільнику департаменту Міноборони, колишньому керівнику компанії-підрядника, та його заступнику про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 114-1, ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 366 КК України.
Як уточнили "Українській правді" в ОГП, Вищий антикорупційний суд вже застосував до підозрюваних – колишніх керівників оборонного підприємства, – запобіжні заходи у вигляді застави в розмірі 908,4 тис грн і 575, 32 тис грн.
Щодо ексчиновника Міноборони – подано клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді застави в розмірі 5,011 млн грн. Розгляд заплановано на 7 липня.
Передісторія:
- Раніше Лієв фігурував у справі розкрадання майже 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів.
- Лієв наполягав на невинуватості і публічно пройшов поліграф.