Менеджер проекта Лига Сильных: Ампфутбол - едва ли не лучшая реабилитация для тех, кто возвращается с фронта

1 month ago 17
ARTICLE AD BOX

Сьомого лютого в манежі навчально-тренувальної бази ФК "Динамо" (Київ) у Конча-Заспі відбувся виставковий матч жіночої національної збірної України з ампфутболу з жіночою національною збірною України з футболу. Менеджер проєкту "Ліга Дужих" Богдан Мельник розповів про важливість популяризації ампфутболу в Україні. Його слова передає кореспондентка UA-Футбол Аліна Єрофеєва.

- Такі матчі дуже потрібні для об’єднання. Чи планується ще більше проведення подібних матчів?

- Це потрібно для того, щоб показати ампфутбол в Україні. Звичайно, ми максимально будемо намагатись висвітлювати ці події та показувати їх не лише в таких матчах. В Європі ми побачили таку особливість, що дівчата грають в складі чоловічих команд, навіть в офіційних чемпіонатах. Для нас, для українського спорту це є певним нонсенсом, але ми мусимо дати шанс дівчатам також грати, щоб мати ігрову діяльність. Загалом дівчат набагато важче зібрати в одну команду, створити чемпіонат. Але чому ж їм не дати шанс це зробити в рамках чоловічих команд. Тому ми це від себе також будемо проводити і застосовуватимемо також такий формат.

- Щодо формату сьогоднішнього матчу та тривалість таймів.

- У сьогоднішньому матчі буде міксований формат команд. Ми будемо грати два тайми по 15 хвилин, у кожній команді буде частина гравчинь зі збірної України та частина футболісток з ампфутболу.

 Ампфутбол – чи ненайкраща реабілітація для тих, хто повертається з фронту - изображение 1

- Як буде відбуватися розподіл складів?

- Оскільки формат ампфутболу включає 6 польових гравців і воротар, то вони гратимуть саме в такому форматі. Відповідно, в кожній команді буде по три гравчині зі збірної України та три гравчині зі збірної з ампфутболу.

Поле буде зменшене до розміру 60х40 м. Також є особливості правил: воротар з ампфутболу грає тільки в межах штрафної зони. Вихід за межі штрафної буде грубим порушенням правил.

 Ампфутбол – чи ненайкраща реабілітація для тих, хто повертається з фронту - изображение 2

- Сьогодні жіноча збірна з ампфутболу грає з жіночою збірною України разом. Чи думали ви про те, щоб чоловічу збірну України долучити до популяризації ампфутболу?

- Звичайно, як я казав, ми будемо робити дуже багато подій для того, щоб підвищити обізнаність про ампфутбол. Звісно, що для цього будуть запрошуватися як медійні люди, так і футболісти збірної. Це допоможе поширити інформацію через їхні соціальні мережі та залучити якомога більше людей, зокрема військових хлопців та дівчат, які отримали ампутацію до тренувань з ампфутболу. Ми спостерігаємо впродовж останніх півтора року, що це є чи ненайкраща реабілітація: як фізична, так і психологічна для тих, хто повертається з фронту. Люди перероджуються, стають зовсім іншими. Завдяки футболу та спілкуванню в колективі люди знаходять мету в житті, вони вмотивовані і мають бажання грати у футбол. Їх дуже сильно в цьому підтримують сім'ї, які бачать ці зміни. Ми бачили хлопців та дівчат, коли вони тільки починали займатися і через декілька місяців зовсім інший емоційний стан, зовсім інша радість життю. Тому це нас тільки надихає рухатися далі, розширювати це, адже ми бачимо дуже швидкий результат.

- Нещодавно був турнір серед чоловічих команд з ампфутболу. Як би ви оцінили його проведення. Коли плануєте наступні змагання?

- Насправді можу оцінити, оскільки часто буваю на міжнародних матчах, зокрема на чемпіонаті Польщі, де грає одна з українських команд. Цей чемпіонат входить до трійки найкращих в Європі за видовищністю, організацію та силою.

Турнір був проведений на дуже високому рівні. Він показав дуже швидкий приріст майстерності гравців за 7-9 місяців, а то й за рік, до змагальної діяльності. Це є певним нонсенсом, тому що ви розумієте скільки треба часу для того, щоб підготувати спортсменів. Але в ампфутболу є особливий дух - люди, які пройшли бойові дії, часто мають бажання перемогти, що компенсує відсутність технічних навичок і досвіду.

Наступний турнір ми плануємо на початку травня, також в Києві. І ми бачимо тенденцію, що нас стане більше. Є хороша тенденція до зростання по регіонах: створюються нові команди, і ще кілька команд, ймовірно, долучаться до змагань. Але це все йде до того, що ми запустимо чемпіонат України.

Фото: UA-Футбол/ Автор - Аліна Єрофеєва

Read Entire Article