ARTICLE AD BOX
На думку експертів Інституту вивчення війни (ISW), Кремль проводить складну інформаційну кампанію, щоб виправдати падіння рейтингу правителя Росії Володимира Путіна через ситуацію у Курській області.
Джерело: ISW
Деталі: Американські аналітики вказують на те, що російські державні соціологічні агентства визнають деяке зростання невдоволення росіян Путіним і російською владою на тлі вторгнення України в Курську область.
Фонд "Громадська думка", російська державна соціологічна установа, опублікував 30 серпня опитування, проведене 25 серпня, яке показало, що 28% респондентів висловили обурення або незадоволення діями російської влади за останній місяць.
За даними експертів, це більш ніж 25% і 18% в опитуваннях, проведених цим фондом 11 серпня і 28 липня відповідно.
Респонденти опитування не висловлювали такого високого рівня незадоволення з часу опитування, проведеного в листопаді 2022 року, після першого місяця непопулярної часткової мобілізації в Росії.
Російський державний Центр вивчення громадської думки (ДЦВГД) зазначив, що рейтинг Путіна впав на 3,5 відсотка до 73,6 відсотка в період з 12 по 18 серпня – ISW зазначає, що це рекордне падіння рейтингу Путіна, навіть серед кремлівських соціологів, з моменту початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.
ДЦВГД РФ оприлюднив своє останнє опитування щодо рейтингу підтримки Путіна 30 серпня, показавши додаткове падіння на 1,2 відсотка до 72,4 відсотка в період з 19 по 25 серпня.
Дослівно зі звіту ISW: "Ці опитування російських державних соціологічних агентств не свідчать про особливо виражене невдоволення і не є достовірним відображенням реальних настроїв у російському суспільстві.
Опитування, однак, свідчать про те, що Кремль визнає, що він повинен прийняти, що суспільне невдоволення зросло після початку вторгнення України в Курську область".
Деталі: В огляді відзначають, що Кремль, ймовірно, сподівається, що обмежене визнання суспільного невдоволення захистить його від звинувачень у тому, що він ігнорує стурбованість російського суспільства українським вторгненням.
Дослівно: "Кремль, схоже, розпочав складну інформаційну кампанію, спрямовану на виправдання перед своєю внутрішньою аудиторією того, чому Росія віддає перевагу продовженню наступальних операцій на сході України, а не терміновому виведенню українських військ з Курської області, і обмежене визнання невдоволення може бути частиною цієї кампанії".
Ключові висновки ISW за 30 серпня:
- Представники країн-членів ЄС продовжують висловлювати різні думки щодо здатності України використовувати надану Європою зброю для нанесення ударів по військових цілях у Росії.
- Російські джерела стверджують, що 30 серпня українські та російські війська досягли незначних успіхів у Курській області.
- Російські державні соціологічні агентства визнають обмежене зростання невдоволення росіян Путіним і російською владою на тлі українського вторгнення в Курську область.
- Венесуела видала Росії громадян Колумбії, які воювали на боці України, продемонструвавши зростаючу російсько-венесуельську співпрацю та підтримку Венесуелою війни Росії.
- Угорщина і Росія продовжують поглиблювати двосторонню співпрацю.
- Президент України Володимир Зеленський 30 серпня звільнив генерал-лейтенанта Миколу Олещука з посади командувача Повітряних сил Збройних сил України.
- Нещодавно російські війська просунулися поблизу Сватового, Покровська і Донецька.
- Французьке видання Le Monde повідомило 30 серпня, що близько 100 найманців з російської з ПВК "Ведмеді" виїхали з Буркіна-Фасо, щоб приєднатися до російських військ, які воюють у Курській області.