ARTICLE AD BOX
"Грінпіс Україна" заявляє, що російська мілітаризація Чорного та Азовського морів призводить до нової екологічної катастрофи.
Джерело: "Грінпіс Україна"
Деталі: В організації заявили, що 4300 тонн мазуту та, можливо, інших нафтопродуктів виливаються у води Керченської протоки, що з’єднує Чорне та Азовське моря в результаті аварії двох російських танкерів, які потрапили в шторм.
Обидва танкери прямували з вантажем палива для російського флоту, а система визначення місцезнаходження морських суден була вимкнена вже 12 днів. Як зазначає "Грінпіс", дані відстеження від 1 жовтня показують, що маршрут доставки починається з Волгограда і закінчується в Керченській протоці.
Керівник дослідницьких лабораторій Greenpeace на базі Університету Ексетера у Великобританії Пол Джонстон заявив, що будь-який розлив нафти або нафтопродуктів у цих водах може мати серйозні наслідки.
Пряма мова Джонстона: "Розлив, швидше за все, буде визначений переважаючим вітром і течіями, які зараз рухаються на північний схід, і за нинішніх погодних умов його буде надзвичайно важко локалізувати. Якщо забруднення винесе на берег, це призведе до забруднення берегової лінії, яке буде надзвичайно важко очистити. Вплив на довкілля залежатиме від типу розлитої нафти. Важкі залишкові нафтопродукти як мазут, як правило, спричиняють більш помітний вплив, у тому числі, на морську фауну.
З огляду на можливість такого значного впливу на довкілля основна увага має бути зосереджена на тому, щоб спробувати мінімізувати подальший розлив. Якщо кораблі затонуть, то існує ймовірність довготривалого виливу нафти і нафтопродуктів".
Деталі: У "Грінпіс" нагадали, що цей регіон вже страждав від суворих погодних умов, що призвели до витоку 1,2 тис. тонн мазуту з одного російського танкера у 2007 році біля острова Тузла. Це призвело до серйозної шкоди, яка спостерігалася навіть за рік після аварії.
"Хоча російські чиновники навряд вживатимуть заходів для зменшення впливу на довкілля, ми продовжуватимемо моніторинг ситуації", – заявили в організації.
Разом з тим, як пише телеграм-канал "База", з танкера "Волгонефть 212" дістали 13 моряків.
Капітану танкера "Волгонефть 212" вдалося вижити, він разом із ще одним членом екіпажу перебуває в реанімації. За даними "Бази", рятувальникам вдалося врятувати весь екіпаж судна (13 осіб) – 11 із них перебувають у лікарні Анапи з обмороженням.
Водночас операцію з порятунку екіпажу танкера "Волгонефть 239" припинено через погані погодні умови і темний час доби.
Саме судно щільно сидить на мілині, і екіпажу нічого не загрожує. При цьому всі 14 членів екіпажу живі та здорові. На самому судні працює дизельний генератор, а також є вода і освітлення.
Що передувало: У Керченській протоці вранці 15 грудня стало відомо, що тонуть два танкери "Волгонефть 212" і "Волгонефть-239", їх розламало навпіл, і мазут почав текти у воду.