ARTICLE AD BOX
Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу в разі припинення військової допомоги з боку США, пише The Times з посиланням на документ, підготовлений для Міноборони України.
Це може бути простий пристрій на основі плутонію за технологією, що застосовувалася в атомній бомбі "Товстун", скинутій США на Нагасакі 1945 року. Сам плутоній може бути отриманий з відпрацьованих паливних стрижнів ядерних реакторів, зазначає видання.
"Створення простої атомної бомби, як це зробили Сполучені Штати в рамках Мангеттенського проєкту, не було б складним завданням 80 років по тому", - йдеться в документі.
"Цього було б достатньо, щоб знищити цілу російську авіабазу або зосередження військових, промислові чи логістичні об'єкти. Точна потужність ядерного заряду буде непередбачуваною, оскільки в ньому будуть використані різні ізотопи плутонію", - розповів автор доповіді Олексій Їжак.
- Не тільки футбол. Усі найважливіші новини в режимі Live у Telegram UA-Football
Там сказано, що не маючи часу на будівництво та експлуатацію великих підприємств, необхідних для збагачення урану, у воєнний час Україні довелося б покладатися на використання плутонію, витягнутого з відпрацьованих паливних стрижнів, вивезених з українських ядерних реакторів.
Україна, як і раніше, контролює дев'ять діючих реакторів і має значний ядерний досвід, незважаючи на те, що в 1996 році відмовилася від третього за величиною ядерного арсеналу у світі.
Також, за словами експертів, Україна близька до створення своєї балістичної ракети дальністю близько 1000 км.