ARTICLE AD BOX
Радники Дональда Трампа висувають свої пропозиції щодо припинення війни РФ проти України.
Про це пише видання Reuters.
За даними журналістів, пропозиції трьох ключових радників Трампа, зокрема спецпредставника з питань Росії та України Кіта Келлога, мають спільні елементи, зокрема, зняття членства України в НАТО з порядку денного.
"Радники Трампа намагатимуться змусити Москву і Київ до переговорів за допомогою "батога і пряника". Вони могли б зупинити військову допомогу Україні, якщо вона відмовиться від переговорів, але одночасно збільшити підтримку, якщо Путін відмовиться співпрацювати", - пише Reuters.
Водночас Трамп може зіткнутися з тим, що Путін не захоче брати участь у переговорах.
Колишній провідний аналітик американської розвідки з питань Росії Юджин Румер заявив, що Путін, найімовірніше, вичікуватиме, щоб подивитися, на які поступки готовий піти Трамп, щоб заманити його за стіл переговорів, якщо такі взагалі будуть.
Радники Трампа розповіли, що станом на минулий тиждень обраний президент США ще не скликав центральну робочу групу для розробки мирного плану. Мирна угода, ймовірно, залежатиме від прямої особистої взаємодії між Трампом, Путіним і Зеленським, додали вони.
Три основні пропозиції
Один із ексчиновників нацбезпеки Трампа заявив, що наразі є три пропозиції: план Келлога, план новообраного віцепрезидента Джей-Ді Венса і план колишнього виконувача обов'язків керівника розвідки Річарда Гренелла.
План Келлога
Він передбачає замороження конфлікту по лінії фронту.
США постачатимуть більше зброї Україні лише, якщо вона погодиться на мирні перемовини. Водночас Трамп попередить РФ, що якщо та відмовиться - він збільшить допомогу Києву.
Можливість членства України в НАТО призупинять, натомість їй запропонують американські гарантії безпеки.
План Ді Венса
Раніше ві заявляв, що мирна угода включатиме демілітаризовану зону по лінії фронту, яку "сильно укріплять", щоб запобігти подальшому вторгненню РФ. Пропозиція Ді Венса також виключає запрошення України до НАТО.
План Гренелла
Він виступав за створення "автономних зон" на сході, проте не уточнив свою позицію. Він також заявив, що членство України в НАТО "не в інтересах Америки".
"Елементи пропозицій, ймовірно, зіткнуться з відмовою з боку Зеленського, який зробив запрошення в НАТО частиною свого власного "Плану перемоги", а також з боку європейських союзників і деяких законодавців США, кажуть аналітики та колишні чиновники національної безпеки", - підсумувало видання.